apex: dvere, kovania a príslušenstvo k dverám
apex: kovania, uzamykanie a príslušenstvo k dverám

Dvere exteriérové - drevené

Charakteristika

Vchodové dvere do domu dvere musia hlavne dobre znášať naozaj extrémne namáhanie vonkajšieho prostredia. Pre exteriérové dvere je potrebné prestrešenie, resp. dostatočne hlboké osadenie v špalete. Pri chýbajúcom prestrešení drevené dvere trpia hlavne v spodnej časti od šľahajúceho dažďa, resp, odfrkujúcej vody, plastové v lete od prehriatia (vďaka veľkej dĺžkovej rozťažnosti).

Drevené vchodové dvere sa vyrábajú hlavne v dvoch hrúbkach a to 45 mm, alebo 68 mm (a viac - 88 mm a pod.) Dvere hrúbky 45 mm sú určené na menej náročné požadavky - nižšia tepelná izolácia a odolnosť voči ohnutiu, uzatvárací mechanizmus jednobodový a taktiež tesnenie len v jednej línnii. Podstatnou skutočnosťou je, že 45 mm dvere môžu pasovať do kovovej zárubne (rekonštrukcie).

Eurodvere sú stavané na vyššie nároky. Sú robené z trojitého zliepaného hranola, majú podstatne lepšie tepelnoizolačné vlatnosti, odolosť voči ohnutiu, mávajú taktiež viacbodové uzamykanie a dvojité tesnenie. K dverám automaticky prislúcha špeciálna zárubňa. Tieto dvere sú taktiež odolnejšie voči vypáčeniu a rozlomeniu.

Pri drevených dverách je výhodnejší tmavší odtieň, tmavšia farba lepšie chráni drevo proti UV žiareniu a zároveň a zároveň zjednocuje farebnú kresbu. Je možné zakúpenie dverí aj bez povrchovej úpravy, pokiaľ chcete dvere natrieť lazúrou použitou na chate a pod.

Neprijateľné sú dvere nezliepané z vrstiev a s hrčkami v povrchu. Hrčky nad nejaký priemer zosychajú inak ako okolitý materiál, tým pádom vždy dôjde k narušeniu povrchovej úpravy a vnikaniu vody do materiálu.

Dôležitý je vhodný typ kovania (kľučka) a vložka zámku. Pri nevhodnom výbere sa dvere dajú prekonať v tichosti rádove od 30 sekúnd do 5 minút. Odporúčame kovanie bezpečnostnej triedy 2 alebo 3, vložku zámku bezpečnostnej triedy 3 alebo 4. Viac o tejto problematike na stránke kovania.eu

Použitie

Na vchody do rodinných domov, chát, štýlových podnikov a pod.

Dostupnosť

Len na objednávku, dodanie od 15 do 30 prac. dní, FCO apex Banská Bystrica.Dvere je možné zakúpiť bez montáže alebo aj s montážou.

Exteriérové dvere

Hlavná stránka

Ísť na začiatok stránky