apex: dvere, kovania a príslušenstvo k dverám
apex: kovania, uzamykanie a príslušenstvo k dverám

Dvere fóliované

Charakteristika

Tieto dvere patria spolu s laminovanými dverami medzi najobľúbenejšie druhy dverí. Fóliované dvere sú cenove dostupné (lacné dvere). Fólie sa vyrábajú v zásade z dvoch dôvodov. Jeden je z cenových dôvodov (fólia vyrobená z papiera a melamínu) a druhý je z technologických, aby sme dokázali obtiahnuť rôzne tvary povrchu (tieto druhé sú na vyššej kvalitatívnej úrovni, vyrobené napr. z polypropylénu). Fólia ako tenší materiál umožňuje pri niektorých typoch fóliovať vystupujúce kazety čo vyzerá veľmi efektne. Fóliované povrchy sa robia v pekných a vzhľadove verných dekoroch, taktiež s veľmi peknou štruktúrov povrchu. Fólia umožňuje taktiež obaľovať lišty, čím je umožnené dostať identický dekor aj na ne. Obložkové zárubne sú vyrábané v plne identických dekoroch. Dvere je možné vyrobiť aj s vetracou mriežkou.

Toto je ukážka špičkovej fólie Silkstone, ktorá prekvapivo verne navodzuje dojem dreva. Podobný efekt (aspoň zatiaľ) nie je možné dosiahnuť na lamináte. Silkstone je aj ďaleko vyššie oderu odolný ako obyčajné fólie.

Použitie

Rodinné domy, byty, priestory podnikov s menšou záťažou a pod. Sú vhodné do drevených i kovových zárubní. Sú vhodné pre ľudí obľubujúcich rustikálnejši či zdobnejšie typy dverí, nakoľko fólia je v tomto ohľade variabilnejšia. Neodporúčame do priestorov s vysokou záťažou (priemyselné zariadenia s vysokým pohybom ľudí a pod.) a tam, kde sa predpokladá nedbanlivé zaobchádzanie či voľný pohyb domácich zvierat (psy, mačky, papagáje a pod.). Výnimku tvoria povrchy Sikstone a polypropylénová fólia (Malaga), ktoré je možné použiť aj na vyššiu záťaž (nedosahujú však úplne oderu odolnosť lamina).

Dostupnosť

Základný sortiment držíme na sklade (hladké, FK buk), aj v protipožiarnom vyhotovení (buk, alpský orech, jelša...), presklené cca 15 až 30 prac. dní. Sú možné aj atypy, svetlíky a pod. Dvere je možné zakúpiť bez montáže alebo aj s montážou.

dvere v interiéri

Dvere fóliované

Štítky:

dvere s vetracou mriežkou, dvere fóliované, lacné dvere, dvere Banská Bystrica cena, dvere Zvolen cenník, lacné interiérové dvere a zárubne, lacné interiérové dvere, dvere dvojkrídlové, lacné dvere so zárubňou

 

Hlavná stránka

Ísť na začiatok stránky