apex: dvere, kovania a príslušenstvo k dverám
apex: kovania, uzamykanie a príslušenstvo k dverám

Dvere lamelové, zhrňovacie

Charakteristika - použitie

Lamelové zhrňovacie (zalamovacie) dvere sú určené pre použitie vo vnútorných priestoroch. Sú vhodnou alternatívou ku klasickým dverám na miestach s nedostatkom priestoru, pretože zaberajú len minimálnu plochu. Dajú sa využiť aj ako praktický predeľovaci prvok. Skladajú sa z jednotlivých lamiel vzájomne pospájaných lištami. Lamely sú v hornej časti vybavené jazdcami, ktoré sa pohybujú v hornom nosnom profile. Súčasťou dverí je vždy vrchný vodiaci profil s úchytkami a dve bočné "rámové" lišty (profily). Spodný je na požiadanie (používa sa veľmi zriedkavo).


Dvere sa vyrábajú ako jednokrídlové alebo dvojkrídlové. Na požiadanie je možné osadiť do dverí plastové okienka – max. štyri do jednej lamely. Lamely aj komponenty sú vyrobené zo stálofarebného plastu dobre odolávajúceho vlhkosti.

Napriek tomu že táto konštrukcia "netesní", je útlm hluku pri použití týchto dverí až prekvapivo citeľný, ale je nižší ako pri bežných otočných dverách s tesnením. U nás sme používali takéto zhrňovacie dvere niekoľko rokov na zníženie hluku od frézky a pomohli nám vyriešiť náš vtedajší priestorový a hlukový problém.

Lamelové dvere Lux
Na pravom obrázku je ukážka montáže zhrňovacích dverí do príliš vysokého otvoru (max. výška dverí je 2,5 metra). Dá sa pomôcť dreveným hranolom, ktorý hlavne pri veľkých dĺžkach zároveň môžete využiť na zrovnobežnenie s podlahou (na dlhých otvoroch býva rozdiel aj 20 mm). Medzeru medzi stenou a hranolom sme zamaskovali lištami - výsledok je výborný. Tieto dvere sme namontovali v budove štátneho úradu v Banskej Bystrici.

Skúsenosť nám ukázala, že pri takomto riešení je vhodnejšie použiť hranoly z nadpájaného (lepeného) smreku kvôli tvarovej stálosti. Náter odporúčame matný. Hranol z nelepeného masívu sa môže na dlhších vzdialenostiach ohnúť a následne hrozí šúchanie lamelových dverí o podlahu (nutnosť skrátenia lamiel).

Lamelové dvere "opona"
Lamelové dvere s okienkami


Zhrňovacie dvere so 4 radmi okienok


Lamelové dvere LUX

Plastové lamelové dvere v imitácií dreva. K dispozícii je viac dekorov (imitácií dreva). Dovieranie dverí je riešené na magnet. Súčasťou lamelových dverí je plastové držadlo vo farbe prispôdobenej farbe lamiel (nie totožnej) alebo kovová guľa. Je možné za príplatok objednať kovové držadlá v niekoľkých odtieňoch z eloxovaného hliníka. Dvere sa dajú vybaviť plastovými okienkami. Čím viac okienok, tým je vyššia cena. Dvere sú vyrábané z talianskych profilov.

Zhrňovacie dvere Lux - dekory

Lamelové dvere Štandard

Klasické vyhotovenie skladacích zhrňovacích dverí v dvoch farbách (biela a tmavohnedá). Dovieranie dverí je riešené na magnet. Súčasťou je plastové madlo vo farbe lamiel. Dvere sa dajú preskliť plastovými okienkami.

Lamelové dvere Štandard - dekory


Technické informácie


Dvere zhrňovacie, spoj na ohyb

Spájanie lamiel len ohybným materiálom (nízka životnosť)

Dvere zhrňovacie, spoj na čap

Kvalitný spoj lamiel - čapom (dlhá životnosť). Aby bolo spoj vidieť, demontovali sme pred fotením vrchné krytky z lamiel.


Medzi našimi zhrňovacími dverami a dverami z reťazcov je päť najpodstatnejších rozdielov:

Keďže sú tieto zhrňovacie dvere vyrábané na mieru, nepredávame ich pomocou internetovej predajne, ale musíte sa  s nami spojiť elektronickou poštou, alebo telefonicky alebo osobne. Vypracujeme presné zadanie, podľa ktorého sa dvere vyrobia. Ak si objednávate zhrňovacie dvere s dodaním, je nutné aby ste zadali mimo mena a adresy aj adresu dodania pokiaľ je iná a telefonické číslo, aby sa s vami mohli spojiť pracovníci prepravnej služby.


Lamelové dvere, vrchný rám

Šírka vrchného a bočných profilov lamelových dverí

Šírka zhrnutých zhrňovacích dverí

Hrúbka zhrnutých lamelových dverí

Zhrňovacie biele dvere Zhrňovacie dvere, nemocnica v Dolnom Kubíne


Doplnky lamelových zhrňovacích dverí

Okienka sú v štyroch vyhotoveniach. Vonkajší rozmer okienka je 67 mm x 310 mm.

Farby podľa vzorkovníkov odporúčané k lamelovým dverám

    Farba okolitých konštrukcií
Dekor lamelových dverí
držadlá, rámčeky
RAL
NCS
NOVA 118 - biela
biele
RAL 9003
S1002-R50B
NOVA 124 - hnedá
hnedé
RAL 3009
S7020-Y80R
L 129 - sv. orech
béžové
RAL 1011
S2040-Y20R
L 134 - dub
béžové
RAL 7034
S3030-Y20R
L 100 - borovica
béžové
RAL 1002
S1030-Y10R
L 123 - tm. orech
hnedé
RAL 8011
S7020-Y50R
L 136 -  breza
biele
RAL 7035
S1502-R50B
L 140 - čerešňa
čerešňové
RAL 8001
S4550-Y40R
L 150 - buk
béžové
RAL 1011
S3030-Y30R
L 124 - mahagón
hnedé
RAL 8007
S6030-Y60R

Odtiene podľa RAL sú menej presné (menší výber).

Okienka a farby zhňovacích lamelových dverí

okienka a dekory lamelových dverí


Stavebné otvory

V prípade, že máte možnosť pripraviť stavebný otvor na ľubovoľný rozmer, je výhodné (pri zavretí budú vystreté) použiť tieto rozmery pre jednostranne otváravé zhrňovacie dvere:

Šírka stav. otvoru Šírka priechodzia (cca) Výška stav. otvoru Výška priechodzia
740 mm 557 mm 2010 mm 1980 mm
870 mm (max!) 637 mm 2010 mm 1980 mm
990 mm 757 mm 2010 mm 1980 mm
1 120 mm (max!) 887 mm 2010 mm 1980 mm
1 240 mm 1 007 mm 2010 mm 1980 mm
1 370 mm (max!) 1 087 mm 2010 mm 1980 mm


Zameranie

Zameranie šírky stavebného otvoru nie je kritické, stačí zmerať šírku hore a dole a zadať väčší rozmer. Zadaný rozmer je výrobný rozmer a je to vonkajšia šírka dverí aj s bočnými lištami, je to zároveň dĺžka vodiaceho profilu. Pri montáži je možné vrchný vodiaci profil skrátiť. K zadaniu zhrňovacích dverí do výroby sa neodpočítavajú bočné lišty (pýtalo sa na to niekoľko ľudí).

Zameranie výšky je nutné urobiť presne. Zmerajte výšku najmenej v troch miestach a od najmenšej odpočítajte cca 7 až 10 mm ( na vôľu nad podlahou). Ak sa bude montovať aj spodné vedenie (veľmi zriedkavá varianta) neodpočítava sa nič. Ak nepoužijete náš formulár, tak pri zadávaní rozmerov vždy napíšte, či ide o rozmery stavebného otvoru alebo výrobné rozmery (po odpočítaní spodnej medzery) lamelových dverí.

K správnemu zameraniu vám pomôže zameriavací formulár, ktorý nájdete na tejto stránke. Pre menej zdatných môžeme urobiť zameranie my, ako platenú službu (sme z Banskej Bystrice - zameranie na väčšie vzdialenosti je pomerne drahé).

Dostupnosť

5 až 14 prac. dní. Dvere je možné zakúpiť bez montáže alebo aj s montážou. Zhrňovacie dvere bežne dodávame  na objednávky cez internet, dopravu zabezpečujeme pomocou UPS. Pred výrobou je nutná úhrada, dvere sú vyrábané na objednávku a pri neprevzatí sú nepoužiteľné na inú objednávku.

Cenníky a pomôcky, dokumenty na prevzatie
Súvisiace témy

posuvné dvere, zásuvné dvere

Dvere posuvné

Štítky:

dvere zhrňovacie výroba, lamelové dvere cenník, zhrňovacie koženkové dvere, zhrňovacie lamelové dvere, zaťahovacie dvere cena, zaťahovacie dvere na mieru, harmonikové dvere, skladacie dvere

© apex Banská Bystrica
Hlavná stránka|
Ísť na začiatok stránky